Zespoły

Nevermind

Zespół “Nevermind” został założony z inicjatywy Arkadiusza Kubiaka, instruktora nauki gry na instrumentach. W skład wchodzą muzycy, którzy wcześniej tworzyli grupę dziecięcego zespołu “Rocker’s Kids” w Domu Kultury w Strzelnie. Ich celem jest propagowanie grania muzyki rockowej. Zespół “Nevermind” to już doświadczeni muzycy, którzy swój pierwszy koncert zagrali w 2016 r., a w nowej odsłonie wystąpili podczas Finału WOŚP w 2024 roku w Strzelnie i Kruszwicy.
Obecnie w zespół złożony jest wyłącznie z instrumentalistów i szuka osoby, która mogła by zasilić zespół wokalnie. Muzycy występowali z artystami swojego regionu m.in. gitarzystą Tomkiem Piweckim, raperem Robertem Żuchowskim, wokalistką Iwoną Jasińską, Sandrą Wawer, wokalistą Marcinem Starostą, Tomaszem Gremplewskim, Adamem Szymańskim.

W zespole gościnnie występuje na saksofonie Karol Zaręba.

Skład zespołu:

 • Adam Nowak – gitara;
 • Gracjan Ozga – keyboard;
 • Wojtek Janowczyk – perkusja;
 • Arkadiusz Kubiak – instruktor i opiekun zespołu, gitara basowa.

Strzeleńska Orkiestra Dęta

Orkiestra została założona w 1974 roku w Strzelnie, obecnie działająca w Domu Kultury w Strzelnie. Pierwszym kapelmistrzem orkiestry był Bernard Kotecki. W 1987 orkiestrę przejął kapelmistrz Roman Chyży. Pod jego batutą Orkiestra zdobywała liczne nagrody na przeglądach Wojewódzkich oraz Ogólnopolskich. Kapelmistrzowie Jacek Jackowski oraz Piotr Barczak prowadzą Orkiestrę od 1996 roku do chwili obecnej.

Największym sukcesem orkiestry był awans do Ogólnopolskiego Przeglądu Strażackich Orkiestr Dętych w Bielsku Białej, Koninie oraz Chodzieży.

Od pięciu lat Orkiestra Dęta uczestniczy w Święcie Województwa Kujawsko-Pomorskiego występując we wspólnym koncercie orkiestr z całego województwa.

Kwintet, ale nie do końca

Grupa muzyków-pasjonatów, instrumentalistów, działająca pod okiem Jacka Jackowskiego w Domu Kultury w Strzelnie. Wykonują utwory przygotowane na każdą okazję i imprezę, uświetniając swoją grą różne wydarzenia kulturalne w swoim mieście i regionie.

Skład zespołu to:

 • Jacek Jackowski – tenor;
 • Łukasz Kaczalski – puzon;
 • Adam Hutek – trąbka;
 • Dorota Banaszak – trąbka;
 • Bartosz Nowak – bas;

Strzelnianki

Zespół powstał jako pokłosie projektu dla seniorów „Radość jesieni życia”, który jest kontynuowany w ramach zajęć stałych. Działa przy Domu Kultury w Strzelnie pod kierownictwem instruktora Waldemara Krystkowiaka.  Grupę tworzą uczestniczki zajęć interdyscyplinarnych. W swoim repertuarze mają piosenki i przyśpiewki ludowe oraz napisany przez Waldemara Krystkowiaka utwór „Strzelno – moje miasto”.

Poturba

Zespół od wielu lat współpracuje z Domem Kultury w Strzelnie. Został założony w 2014 roku przez Piotra Barczaka, instruktora muzyki z wyżej wymienionej instytucji kulturalnej. Próby utworzenia zespołu podejmowane były już wiele lat wcześniej. Wtedy to dwóch z obecnych członków zespołu starało się propagować muzykę ludową i folkową. Jednak dopiero w 2014 roku ustabilizował się skład zespołu oraz jego repertuar. W większości czerpie garściami z kujawskich pieśni i utworów instrumentalnych. Grają także piosenki i pieśni biesiadne. Nazwa zespołu „Poturba” często budzi zainteresowanie, aczkolwiek muzycy zgodnie stwierdzają, że słowo to nic nie znaczy. W trakcie swojej aktywności wielokrotnie grali koncerty na terenach powiatów inowrocławskiego i mogileńskiego, oraz podejmował współpracę z innymi zespołami.

W skład zespołu wchodzą:

 • Piotr Barczak – puzon, skrzydłówka;
 • Andrzej Kortas – akordeon, klarnet;
 • Mirosław Marczyński – kontrabas;
 • Krzysztof Buzow – bęben, klarnet;