MiastoGra na mapie kulturowej Strzelna

MiastoGra na mapie kulturowej Strzelna” to jedne z warsztatów które zorganizujemy w ramach projektu “MiastoGra”.

Jest to projekt plastyczno-techniczny mający na celu stworzenie kulturowej mapy miasta. Na dużej powierzchni powstanie plan miasta, na którym naniesione zostaną miejsca ważne ze względów kulturowych dla społeczności lokalnej tj. zabytki, warsztaty rzemieślnicze, które miały znaczenie dla rozwoju miasta, miejsca związane z ludźmi sztuki i nauki zamieszkałymi w Strzelnie, miejsca ważne ze względów emocjonalnych dla społeczności. Znajdą się tam również stare i aktualne fotografie oraz krótkie informacje dotyczące tych miejsc. Młodzież zgromadzona w tym działaniu będzie zbierze historie mieszkańców Strzelna dotyczące historii miasta, ciekawych wydarzeń, ludzi i ciekawostek. Pozna także historię lokalną regionu i ciekawostki z nią związane. Zapozna się z materiałami dotyczącymi ciekawych ludzi mieszkającymi w regionie. Zebrane historie posłużą do przygotowania tekstów i piosenek do kafli na edukacyjnej ścieżce sensorycznej i do towarzyszącej zadaniu aplikacji mobilnej.

Zapraszamy do poszukiwania historii rodzinnych, sąsiedzkich, wydarzeń z życia naszych znajomych oraz ciekawych zdjęć. Wszystkie historie prosimy spisywać lub nagrywać i przesyłać do Domu Kultury w Strzelnie.

Zapisać się na te warsztaty można poprzez formularz dostępny na naszej stronie dkstrzelno.pl/do-pobrania i wysłanie go na e-mail miastogra@gmail.com. Formularz można także wypełnić na pierwszych zajęciach.

Data

sie 08 2020
Zakończone!

Czas

11:00 - 13:00
Kod QR