Lato w Teatrze 2022 – Magia w sąsiedztwie
Magia w sąsiedztwie! Wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wilczynie ogłaszamy nabór do kolejnej edycji programu Lato w Teatrze! Od 04.07 do 16.07 odbędą się bezpłatne półkolonie artystyczne dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat. W trakcie 2 tygodni dzieci wezmą udział w warsztatach teatralnych, muzycznych, plastyczno-scenograficznych, kuglarskich oraz malowania słowem.
W tym roku zbierzemy trzydziestoosobową grupę z dwóch miejscowości. Podbije ona zarówno Strzelno, jak i Wilczyn, wcielając się w czarnoksiężników i czarnoksiężniczki z dwóch szkół magicznych – Konwentu Wilczej Głowy z Wilczyna oraz Bractwa Św. Kolumny ze Strzelna. Każda szkoła posiada swoje niepowtarzalne zdolności magiczne, a sami uczestnicy będą mieli możliwość wstąpić do obu szkół, by poznać nowe, niebywałe techniki! Dzieci dowiedzą się, na czym polegają ich moce i jak odpowiadają one na potrzeby tego świata. Być może strach przed złem pokonuje się łatwiej w większej grupie? Albo gdy można porozmawiać o tym z osobą, która czuje się podobnie? Wspólnymi siłami poszukamy odpowiedzi na te pytania.
Tegoroczne półkolonie realizować będziemy wraz z GOK-iem w Wilczynie. W związku z tym, tegoroczny nabór będzie trochę inny niż dotychczas. Na każdą miejscowość (Strzelno i Wilczyn) przewidziany jest limit miejsc – po 15 osób. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń – komplet prawidłowo wypełnionych dokumentów (regulamin i karta zgłoszeniowa) oraz artystyczna praca dziecka, wykonana samodzielnie dowolną techniką. Temat pracy: Gdybyś miał/a czarodziejską moc, to kim byliby twoi sąsiedzi? Jak by wyglądali? W co można by się z nimi bawić? I co wspólnie wyczarować? Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie Domu Kultury w Strzelnie oraz w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Wilczynie od 01.06.2022 w godzinach 8:00-16:00.
Więcej szczegółów można znaleźć na: wilczyn.naszgok.pl oraz na stronach Facebook naszych instytucji.
Kartę zgłoszeniową wraz z regulaminem można znaleźć na naszej stronie w zakładce kontakt/do-pobrania lub tutaj.
Informacje o programie
LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.
W aktualnej 15. edycji programu dofinansowanie otrzymało 69 ośrodków z całej Polski – 25 organizacji pozarządowych i 44 samorządowe instytucje kultury. Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.
Więcej informacji na temat programu na:
www.latowteatrze.pl
www.facebook.com/programLatowteatrze
LATO W TEATRZE 2022 organizują:
W ramach modułu LATO W TEATRZE+
Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo + Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie Dom Kultury w Strzelnie + Gminny Ośrodek Kultury w Wilczynie
Fundacja “Teatr Latarnia” + Gminne Centrum Kultury w Gródku
Gminny Ośrodek Kultury w Górznie + Centrum Kultury i Sportu w Osieku
W ramach modułu LATO W TEATRZE
Babiogórskie Centrum Kultury, Białołęcki Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty w Skokach, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, Centrum Kultury i Biblioteka Miejska im. F Chruściela w Ornecie, Dom Kultury „Praga” w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Fundacja Czwarty Wymiar, Fundacja Ditero, Fundacja Fala Nowej Kultury, Fundacja hydro-polis, Fundacja KONTRA/BANDA, Fundacja Krajobrazy, Fundacja Plenerownia, Fundacja “Pracownia Inspiracji Społecznych”, Fundacja Przepływy, Fundacja Rozwoju i Promocji Kultury “VIA CULTURAE”, Fundacja “Teatr Układ Formalny”, Fundacja “W TO MI GRAJ”, Fundacja Zamek Bełżyce, Fundacja Zaułek Krzysztofa Falkowskiego, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Wieniawie, Gminny Klub Kultury w Karnicach, Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie, Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie, Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi, Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim, Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach, Gminny Ośrodek Kultury w Uściu Gorlickim, Goleniowski Dom Kultury, Kieleckie Centrum Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich “Urzeczanki” we wsi Coniew, Krakowskie Forum Kultury, Miejski Dom Kultury “Bogucice-Zawodzie”, Miejski Dom Kultury w Bełżycach, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku, Miejskie Centrum Kultury w Piaskach, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności w Szklarskiej Porębie, Miejsko-Gminny Dom Kultury w Otmuchowie, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim, Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr, Nałęczowski Ośrodek Kultury, Ośrodek Teatralny Kana, Radziejowski Dom Kultury, Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, Staszowski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Kolektyw Kobietostan, Stowarzyszenie “Kulturalna Partyzantka”, Stowarzyszenie Multi.Art, Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice Stowarzyszenie Otwarty Śląsk, Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska, Stowarzyszenie Smak Przygody, Stowarzyszenie Teatr Nowy, Suwalski Ośrodek Kultury, Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Teatr Kameralny w Bydgoszczy, Teatr Mały Tychy, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Przypadków Feralnych, Teatr Rampa “na Targówku”, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Żuławski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze Gdańskim